Bitcoin Will Outperform Gold by Every Metric, mówi CEO, który właśnie wniósł 425 milionów dolarów do BTC.

Dyrektor generalny publicznie notowanej firmy wywiadowczej, która zainwestowała 425 milionów dolarów w BTC, twierdzi, że Bitcoin jest lepszym aktywem niż złoto.

Michael Saylor, współzałożyciel i szef MicroStrategy, wyjaśnia w wywiadzie dla Stansberry Research, dlaczego Bitcoin będzie przewyższał złoto w dłuższej perspektywie.

„Rozważałem złoto, a potem zacząłem je badać, po czym zdałem sobie sprawę, że górnicy złota będą produkować około 2% więcej złota rocznie… Powiedzmy, że w najlepszym na świecie przez 100 lat będziemy produkować 2% więcej złota, co oznacza, że 100 milionów dolarów zostanie spłacone do 12,5 miliona dolarów w ciągu 100 lat. Z drugiej strony, Bitcoin będzie płynąć w nieskończoność. Nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów Bitcoinów.

Więc naprawdę mówisz co najwyżej o rozcieńczeniu 100 milionów dolarów Bitcoinu o 10 milionów w ciągu stu lat. Biorąc pod uwagę fakt, że Bitcoin jest nieskończenie twardym majątkiem, podczas gdy złoto może być produkowane przez ludzi, którym daje się wystarczającą motywację, zdałem sobie sprawę, że w dłuższej perspektywie czasowej, Crypt0 Bank Bitcoin jest twardszym majątkiem niż złoto.“

Saylor mówi, że z każdym innym towarem, wzrost ceny oznacza wzrost motywacji do jego produkcji, co z kolei równoważy cenę poprzez zwiększenie podaży. Bitcoin nie stoi jednak w obliczu tej samej zagadki.

„Jeśli podwoisz cenę złota, podwoisz motywację górników do jego produkcji, a jeśli złoto wzrośnie dziesięciokrotnie, ludzie mają sposób na włożenie kapitału w wydobycie i pomysłowość i wymyślą lepsze sposoby na jego wydobycie, a w pewnym momencie stopią swoją biżuterię lub znajdą inne złoto. Z drugiej strony, jeśli Bitcoin wzrośnie dziesięciokrotnie, żadna kwota inwestycji w wydobycie Bitcoin nie może wyprodukować więcej Bitcoin“.

Saylor’s pochwała dla Bitcoin wykracza daleko poza zdolność monety do utrzymania niedoboru. W wywiadzie, dyrektor generalny MicroStrategy podkreśla więcej powodów, dla których jest byczy na Bitcoin.

„Bitcoin to cyfrowe złoto, a to oznacza, że jest szybszy. Mogę go przenieść na tysiąc miejsc w kilka sekund. Jest silniejszy. Mogę zastawić sto milionów dolarów na trzy godziny w Japonii w sobotę po południu. To jest mądrzejsze. Mogę napisać program komputerowy, który pokroi go na milion kawałków i zrobi z nim skomplikowane rzeczy. Z roku na rok będzie coraz lepiej, bo to oprogramowanie i co to oznacza, to ludzie, których przyciągają Apple i Amazonka, Google i Facebook, bo są mądrzejsi, szybsi, silniejsi w sieci, będą przyciągani do Bitcoina.“